PAMUĞUN FAYDALARI

Organik giyim imalatçıları, özellikle bebekler için organik pamuklu giysilerin daha iyi giyileceğini bildirirler. Birçok tüketici ve ebeveyn de buna katılıyor. Organik pamuk bekeler için mükemmel, bebeğin cildini geliştiriyor. Organik pamuklu giysilerin geleneksel pamuklu giysilerden daha yumuşak olduğuna inanılıyor.

Dahası, organik pamuk üretimi kimyasalların kullanılmasını gerektirmediğinden alerjilere daha az neden olur. Organik pamuklu giysiler de solunum problemlerini azaltır ve hoş kokular yayar. Organik pamuğun bu faydalarının algılanan inançlar olduğuna ve onları desteklemek için güçlü bilimsel kanıtları olmadığını lütfen unutmayın. Organik Gerçekler organik gıda ve organik yaşamanın güçlü bir savunucusudur. Geleneksel pamuğun toplam ekili alanın yalnızca % 3'ünde yetişmesine rağmen, insektisitlerin yaklaşık % 25'ini ve dünya genelinde kullanılan pestisitlerin % 10'unu oluşturduğunu bilmek şaşırtıcı olabilir.      

Geleneksel pamuk üretiminde kimyasalların aşırı kullanımı çevre kirliliğine yol açtı. Organik pamuk, kimyasal gübreler, zirai ilaçlar ve insektisitler kullanmadan organik yollarla yetiştirilir, bu nedenle arazinin kalitesini yükseltmeye, su kirliliğini önlemeye ve biyoçeşitliliği koruma altına yardımcı oluyor.

Bilgilendirme
Sepete Eklendi.Sepete Git